Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny „Kornel Makuszyński- Lubię to!” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew Pana Dariusza Piątka

16 lutego 2024

Regulamin  Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego „Kornel Makuszyński- Lubię to!” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew Pana Dariusza Piątka

1. Organizator Międzyszkolnego Konkursu:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie

1. Cele konkursu:
  • Zainteresowanie biografią i twórczością Kornela Makuszyńskiego – autora tekstów dla dzieci.
  • Poszukiwanie wzorców osobowych wśród bohaterów dzieł literackich.
  • Wdrażanie uczniów do samokształcenia, rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień uczniów.
  • Rozbudzanie inwencji twórczej i kreatywności u dzieci.
  • Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  • Zasady i warunki konkursu
    1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów wszystkich szkół podstawowych z  Gminy Skaryszew.
    2. Konkurs przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:

Uczniowie klas I-IV:

Przygotowują scenkę z monologiem prezentującą wybranego bohatera z książek Kornela Makuszyńskiego. Czas trwania prezentacji 3-5 min. Może być tylko jeden przedstawiciel z każdej szkoły.

Uczniowie klas V-VIII

Wykonują pracę plastyczną - lapbooka prezentującego życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego. Informacje techniczne: format pracy maksymalnie A3 (po rozłożeniu), technika dowolna, dopuszczalne jest wykorzystanie zeskanowanych ilustracji i tekstów pisanych na komputerze. Można dostarczyć maksymalnie 2 prace ze szkoły.

1. Kartę zgłoszeniową uczestników klas I-VIII należy przesłać drogą mailową na adres makowszkola@wp.pl lub złożyć w sekretariacie szkoły do 15 marca 2024r. (Załącznik 1). Należy również dołączyć podpisane przez rodziców oświadczenia o  zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik 2).

2. Prace konkursowe klas V-VIII (lapbooki) można dostarczyć osobiście do szkoły (sekretariat) lub przesłać na adres szkoły najpóźniej do 15 marca 2024 roku.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Makowie, ul.. Szkolna 6, 26-640 Skaryszew

1. Do konkursu należy zgłaszać prace wykonane samodzielnie, indywidualnie oraz które nie były publikowane ani nagrodzone w innym konkursie.

2. Plagiat dyskwalifikuje pracę.

3. Każda praca musi z tyłu zawierać metryczkę z informacjami: imię i  nazwisko ucznia, klasa, nazwa szkoły, imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy nauczyciela-opiekuna pod kierunkiem, którego została wykonana praca.

4. Do każdej pracy musi być obowiązkowo dołączona Karta zgłoszenia (Załącznik 1) oraz oświadczenie o zgodzie rodzica na przetwarzanie danych osobowych dziecka (Załącznik 2)

5. Prezentacje uczniów klas I-IV, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, jak i  wręczenie nagród nastąpi 22 marca 2024 o godzinie 10.00 w Publicznej Szkole Podstawowej w Makowie.

6. Prace nie będą zwracane, przechodzą na własność organizatora konkursu, który zastrzega sobie prawo do nieodpłatnego korzystania, przetwarzania i  publikowania prac konkursowych.

Zasady przyznawania nagród:

Zwycięzców konkursu wyłoni powołana przez Organizatorów Komisja Konkursowa. Decyzja Komisji jest ostateczna.

Osoby odpowiedzialne:

Edyta Nosowska 695 763 872

Katarzyna Zielińska 798 597 425

Monika Falkiewicz 668 816 299

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!