Jesteś tutaj: Start / O szkole

Przejdź do - PSP im. Kornela Makuszyńskiego zimą
14 grudnia 2021

PSP im. Kornela Makuszyńskiego zimą

Dziś , tj. 14.12.2021 r. taka piękna, zimowa aura w Makowie. Widok piękny, bajkowy .

Fot. Robert Rogala
Przejdź do - Pasowanie klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022
5 października 2021

Pasowanie klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022

W poniedziałek 04.10.2021 r. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, to podniosłe i ważne wydarzenie w kalendarzu szkolnych imprez. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, reprezentowały wiedzę i umiejętności, które zdobyły w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Makowie dokonała Pani Dyrektor szkoły Magdalena Makuch. Uczniowie otrzymali swoją pierwszą legitymację szkolną, dyplomy i drobne upominki. Po pasowaniu uczniowie udali się do sali na poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Anna Krześniak - Sekretariat