Półkolonia 2022

20 czerwca 2022

Publiczna Szkoła Podstawowa w Makowcu organizuje półkolonię w okresie od 27.06.2022
do 08.07.20222. Przewidywany koszt uczestnictwa wynosi 980 zł minus dofinansowanie udzielone przez Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew w kwocie 250 zł dla każdego uczestnika półkolonii co daje koszt 730 zł.

Plan półkolonii znajduje się poniżej.

Dzieci można zgłaszać w sekretariacie szkoły lub telefonicznie pod nr tel. 517 899 644.

PLAN RAMOWY PÓŁKOLONII

„Odkrywcy i Podróżnicy”

27.06-8.07.2022r.

Plan dnia:

8.00-8.30 - zbiórka dzieci na terenie PSP  w Makowcu

8.30-9.00 - śniadanie;

9.00-12.30 - zajęcia;

12.30-13.00 - obiad;

13.00-14.00 - zajęcia;

14.00-14.30 - podwieczorek;

14.30-15.30 - zabawy i odbiór dzieci

Program realizowany danego dnia:

PONIEDZIAŁEK

Zapoznanie się uczestników półkolonii z terenem PSP w Makowcu, ustalenie zasad
i regulaminu,  zabawy animacyjno- integracyjne na powietrzu. Na tej półkolonii dzieci zostaną małymi reporterami. Zaczną tworzyć  wspólną gazetkę z własnych odkryć i doświadczeń które zdobędą na półkolonii.

WTOREK

Rozpoczynamy naszą  podróż z małymi reporterami . Wyruszymy do prehistorycznej wioski, dowiemy się o dinozaurach oraz  kim byli i jak żyli pierwsze ludzie. Wycieczka do Jura Parku  w Bałtowie.

ŚRODA

Cudowny dzień w Chinach, nauczymy się jeść pałeczkami, praca plastyczna zabawa
z zapachem i kolorem zajęcia sensoryczno plastyczne, pokaz baniek mydlanych, modelowanie mieczy z balonów, zabawa w Samuraja. Warsztaty rzeźbiarskie z mas plastycznych .

CZWARTEK

Wyruszymy do Zagrody Edukacyjnej Ale Heca , warsztaty oraz zajęcia edukacyjno –poznawcze o  zwierzętach. Zabawy ruchowe, zręcznościowe, skojarzeniowe. Rebusy
i kalambury .

PIĄTEK

Dziki Zachód dla prawdziwych śmiałków  tu rządzą kowboje i kowbojki. Zajęcia sprawnościowe zabawy z liną, rzucania do celu, skakanie w workach, wydostania
się z bandyckiej pułapki. Taniec animacyjny dzieci nauczą się kowbojskiego tańca. Dmuchawiec zjeżdżalnia, pokaz baniek mydlanych , wata cukrowa itp.

PONIEDZIAŁEK

Wycieczka do parku linowego Forest Jump . Cudowny dzień przy ognisku. Odkrycie zagadki  związane z tajemnicą lasu. Nauczymy  się rozpoznawać drzewa i rośliny, zrobimy eksperyment botaniczny zasadzimy roślinki oraz ozdobimy doniczkę .  Zajęcia sportowe - testy sprawnościowe.

WTOREK

W tym dniu  nasze reporterzy będą mieli  możliwość zobaczyć świat pewny MAGII i ILUZJI. Wycieczka do Trickoramy parku Magii i  Iluzji  w Radomiu. Niesamowite doświadczenie dla małych odkrywców. Doświadczenia chemiczne, m.n. i dowiemy się jak przez doświadczenia naukowe można rozszyfrować niewidoczne pismo, zrobimy wybuchający wulkan itp.

ŚRODA

Ten dzień spędzimy we Wiosce Indian. Zajęcia edukacyjno- poznawcze o zwyczajach Indian, stworzenia wioski indiańskiej , wybór wodza szamana, wojowników, przygotowania strojów Indiańskich. Zajęcia plastyczne wykonania totemów lub łapaczy snów, malowania twarzy, przebieranki, tańce indiańskie itp. Warsztaty przyrodniczo sensoryczne, mieszanka ziół "Aromatyczna herbatka".

CZWARTEK

Cudowny dzień żeby zrobić reportaż   o Radomiu. Wycieczka do Resursy Obywatelskiej
w Radomiu. Zajęcia edukacyjno kulturowe ,podchody , zabawy ruchowe ,zagadki i rebusy. Odnalezienia tajemniczego skarbu .Warsztaty kulinarne.

PIĄTEK

Karnawał w Wenecji – dyskoteka kończąca półkolonię, Wybór mistera i miss małego reportera  półkolonii w Makowcu. Konkurs ”Mam Talent”. Rozdanie dyplomów i  nagród. Turnieje sportowe: itp.

Program ze względów nieprzewidzianych lub pogodowych może ulec zmianie.